| Alex00717 a întrebat:

Ce se intampla daca de exemplu am o sursa de 400w iar consumul total este de 450-500w, exista riscul sa mi se strice ceva sau pc.ul pur si simplu nu se va deschide?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Sursa scoate wat-ii cati sunt necesari pc-ului! Deci daca ai componente care ar necesita mai multi wati decat scoate sursa atunci acele componente nu pot sa functioneze la putere maxima deoarece nu primesc puterea care le-ar trebui! Cu alte cuvinte cati wati are sursa atat este consumul maxim al pc-ului, nu mai mult!