| Bodonel a întrebat:

Ce ziceti e bun calculatorul asta pentru gaming...co vr sa-l iau peasta si are acestea:

Procesor

Model Procesor:

Intel® CoreTM i5-2500K

Frecventa procesor (MHz):

Dimensiune Cache procesor (KB):

Placa de baza

Sunet integrat:

Realtek ALC889

Retea integrata:

Realtek RTL8111E

Sloturi:

1 x PCI Express x4
1 x PCI Express x16
2 x PCI Express x1

Chipset:

Intel® H67

Memorie

Tip RAM:

DDR3

Capacitate (MB):

Frecventa memorie (MHz):

Unitati de stocare/optice

Capacitate HDD (GB):

1 TB

Buffer (MB):

Interfata HDD:

SATA

Unitate optica

DVD+/-RW

Viteza de rotatie (rpm):

Video

Capacitate memorie video (MB):

Model placa video:

ATI Radeon HD 6770

Periferice

Tastatura:

Kit tastatura + mouse Microsoft Desktop Wireless

Altele

Carcasa:

Middletower

Tip sistem:

Gaming

Putere sursa (W):

Porturi:

1 x HDMI
1 x RJ-45
1 x DVI
6 x audio jacks (Center/Subwoofer Speaker Out/Rear Speaker Out/ Side Speaker Out/Line In/Line Out/Microphone)
1 x VGA
1 x Optical SPDIF
14 x USB 2.0

Dimensiuni (mm):

180 x 415 x 415

7 răspunsuri:
| Spl1tS3c0nd a răspuns:

Slab Slab Slab.4Gb putin 1 la mana placa video foarte slaba 2 la mana.Si nu e pentru Gamming.Chiar daca are procesorul bun nu conteaza procesoru in gamming.Adica nu conteaza foarte mult

| iDplm a răspuns (pentru Spl1tS3c0nd):

Un procesor i5 poate duce si 8GB RAM linistit pe care ii poti cumpara cand vrei. ATI Radeon HD 6770 DDR5 128 biti si tu imi zici ca e slaba?! Iti recomand sa lasi vorbele si sa studiezi ce inseamna fiecare componenta din calculator.

| Spl1tS3c0nd a răspuns (pentru iDplm):

Gogule pe langa ce am eu e jucarie.2 placi video legate prin crossfire (AMD ATI Radeon HD 6990 legata cu aceeasi placa. 32 GB Ram Procesor Intel I7 si Hdd de 6 TB Sata 3 )studiaza tu ce inseamna fiecare componenta din calculator.

| iDplm a răspuns (pentru Spl1tS3c0nd):

Singura intrebare a omului a fost daca este bun pentru Gaming, nu a cerut o comparatie. Chestia cu RAM a fost destul de tare, ce sa mai povestesc de HDD. Iti recomand sa revii pe Pamant.

| Spl1tS3c0nd a răspuns (pentru iDplm):

Omule nu numai eu folosesc acest calculator pe care il am il impart cu parintii si fratele meu.A platit mama cu tata la facturi pentru el de le-a venit rau.Recunosc ca am gresit cand am zis ca am asa... Imi permit asta si totusi am gresit cand am zis.

| iDplm a răspuns:

Da este bun. Avand placa HD 6770 dedicata de 1GB + i5, sistemul este capabil sa ruleze la detalii medium/high multe dintre jocurile contemporane + viitoare pentru 2-4 ani. Ti-as recomanda in schimb sa schimbi mouse si tastatura cu una normala (nu wireless) si de ce nu, cu unele pentru gaming.

Have fun & Good Luck!

| CosminnZ a răspuns:

Da... e destul de bunicel big grin