| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cei pasionați de Gaming. Care este cea mai tare platforma de jocuri în momentul actual parerea voastra? Argumentați răspunsurile!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

PC. Ai jocuri grozave pe PC. Nu platesti ca sa ai access la multiplayer. Poti juca orice joc vechi cu niste setari sau efort. Poti juca jocuri de pe o gramada de console vechi cu emulatoare.

Răspuns utilizator avertizat
| Lov3Boy a răspuns:

Nu te poti rezuma doar la o platforma. Steam/Origin/Battlenet.Sunt cele 3 esentiale.

| Jurasim a răspuns:

La un moment dat se preciza ca Epic games ar fi platforma care sa iti satisfaca nevoile, ceea ce eu nu sunt de acord nici pe de aproape; in momentu de fata... nu la cum sta treaba; mai au de lucrat la el ca sa il aduca MACAR la acelasi nivel ca Steam, sa ofere atatea caracteristici pe care acesta le are. Parerea mea este ca Steam ii la ora actuala cea mai buna si complexa platforma dintre toate atat cat pentru jocuri cat si software-uri pe care ti le ofera; are cele mai multe oportunitati, pana si Uplay mi se pare mai bun decat Epica Games la ceea ce ofera chit ca Epic mai ofera din cand in cand jocuri gratuite ca sa atraga atentia lumii. Acum fiecare alege ce ii place, unele au si avantaje cat si dezavantaje, dar Steam este momentan,, the way to go" dupa parerea mea proprie.
Intr-adevar in ceea ce priveste aspectul asta este si normal ca lumea sa acceseze mai degraba platforma epic games decat cea Steam din moment ce ofera jocuri gratis. Nu cunosc pe nimeni care sa i fi pus cineva la dispozitie o alegere dintre un joc cu bani si acelasi joc gratuit si sa fi ales pe cel cu bani. Poate doar la acest aspect Epic Games sa intreaca Steam-ul...deocamdata, caci in ceea ce priveste situatia generala, Steam are un sistem ce iti ofera o experienta de neegalat. Ii mai complex ca cele doua precizate si si ca Origin sau Battlenet...acum fiecare la alegerea lui.