| Ionut659 a întrebat:

Cel mai ieftin și ok setup de gaming: pc, monitor etc.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
In primul rand, ce jocuri vrei sa joci? E o diferenta destul de mare intre jocuri precum Lol si Far Cry 5, de exemplu.

Ne poti spune jocurile, si un buget maxim?

In orice caz vei plati macar 2500 de lei ( doar pe unitate ) daca doresti detalii bune la marea majoritate a jocurilor.

| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Depinde de jocuri, insa cred ca la piesele astea ai putea sa obtii cel mai bun raport calitate pret si unde poti rula majoritatea jocurilor la detalii maxime in minim 60 fps-uri: https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4115170/

Se poate si mai ieftin de atat, dar nu cred ca merita mai jos de atat sa iti faci un calculator. Nu am inclus alte periferice pentru ca aici deja e vorba de preferinta personala.

Succes!