| Th3Unknown a întrebat:

Chiar am nevoie de ajutor.Am tot pus intrebarea asta dar nimeni nu ma ajuta.Ce jocuri tari,care merita sa fie jucate, stiti pentru PC.Va las datele sistemului meu iar voi imi lasati sugestiile.

10 răspunsuri:
| KUBY78 a răspuns:

Metin2 counter strike 4story

| Th3Unknown explică (pentru KUBY78):

Am zis jocuri...care merita sa fie jucate dar ce sa si faci

| RobertBRC a răspuns:

Nu vad datele tale dar iti las niste jocuri care chiar merita jucate: Max payne 3, need for speed mostwanted (2012),Mass efect 3, Wheelman, Prototype 1 2, test drive unlimited 1 (cerinte mai mici) 2, gta 4.
Astea au cerinte foarte mari jocuri cu cerinte mai mici : True crime new york, Gta san andreas/vice ciye/3, max payne 2, need for speed undercover, mostwanted, carbon, underground, mai sunt jocuri strategie gen strongold 2 stronghold 3 cerinte cv mai mari, the lord of the rings battle of middle earch is vreo 3-4 versiuni, the lord of the rings conquest. Mai sunt shooter battlefield 2, 3 sunt mai multe versiuni cu diferite cerinte, call of duty iar diferite versiunu cu diferite cerinte. Uita-te aici http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx pentru ati analiza pc si iti zice clar daca iti merge jocul sau nu si iti zice si ce iti lipseste Bafta!

| Th3Unknown explică:

Ma scuzati ca am uitat sa pun datele:
Machine name: PC-ACER
Operating System: Windows 7 Home Premium 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601. win7sp1_gdr.120330-1504)
System Model: Aspire 6530G
Processor: AMD Turion(tm) X2 Ultra Dual-Core Mobile ZM-82 (2 CPUs), ~2. 2GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 3294MB RAM
Card name: ATI Mobility Radeon HD 4500 Series
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Chip type: ATI display adapter (0x9553)
Display Memory: 1898 MB
Dedicated Memory: 506 MB
Shared Memory: 1391 MB
Current Mode: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)

| Moldoveanul a răspuns (pentru Th3Unknown):

Nu ai putea sa afli modelul placii video? Pentru ca 4500 nu imi spune prea multe.

| Th3Unknown explică (pentru Moldoveanul):

Card name: ATI Mobility Radeon HD 4500 Series
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Chip type: ATI display adapter (0x9553)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Asta e tot ce stiu de placa (nume, model, marca)

| Moldoveanul a răspuns (pentru Th3Unknown):

Ca sa aflii modelul placii video:
1) Click pe butonul Start (stanga, jos)
2) Click dreapta pe My Computer
3) Click pe optiunea Properties
4) Device Manager (dreapta)
5) Dublu click pe Display adapters.

Dupa ce ai aflat modelul placii video, scrie-l aici.

| Th3Unknown explică (pentru Moldoveanul):

Problema e ca am Windows 7 pe laptopul asta nou si nu sunt obisnuit decat cu Xp.Incerc sa gasesc si iti las aici

| Th3Unknown explică (pentru Moldoveanul):

Din pacate nu gasesc decat ATI Mobility Radeon HD 4500 Series.
Mai mai putea ajuta daca stii un site invers fata de CAN YOU RUN IT (www.systemrequirementslab.com) unde sa imi afiseze jocurile disponibile pentru sistemul meu si sa nu caut la fiecare joc in parte.Mersi oricum.

| Moldoveanul a răspuns (pentru Th3Unknown):

Nu exista asemenea site-uri. Trebuie sa cauti la fiecare joc in parte cerintele.