| mihai2092 a întrebat:

Cine are PlayStation3? Cum vi se pare consola, credeti ca merita pretul?

Răspuns Câştigător
| Z0n a răspuns:

Da, merita pretul. Consola este super pentru Multiplayer Gaming.

Consola in sine, e mult mai ieftina decat un PC care sa poata rula jocurile pe care le ruleaza consola la aceeasi calitate de grafica si la acelasi numar de frameuri pe secunda. Jocurile sunt optimizate pe consola. Sistemul de functionare al consolei este total diferit fata de cel al PC-ului. Sfatul meu este sa-ti faci jailbreak la consola daca ai de gand sa-ti achizitionezi o consola PlayStation 3. Facand jailbreak la consola vei putea rula backup-uri de jocuri si nu o sa mai trebuiasca sa cheltui banii pe jocuri originale. Aceste backup-uri le poti pune si le poti rula direct de pe HDD-ul intern al consolei sau chiar de pe un dispozitiv de memorie externa (HDD Extern, FlashDrive, etc).

2 răspunsuri:
| radurex25 a răspuns:

Dupa mine, nici o consola(in afara de Wii si PSP) nu merita
de banii pe care ii dai pe consola, iti faci calc de 10 ori mai bun
eu zic sa faci asa

| sibemiha a răspuns:

Eu am un ps3 de vanzare