| VladVladut1998 a întrebat:

Cine este mai bun la LOL (League of Legend) Yasuo sau Ezreal?

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut, pai avand in vedere ca Ezreal este ADC ( Attack Damage Carry ), Yasuo este mai bun decat el. De ce? Yasuo merge mid Fighter/Assassin asta inseamna ca rezista mult si ca faci killuri. Pe de alta parte Yasuo este destul de greu de jucat pentru ca ultimata o poti da doar cand inamicul e Knocked Airborn ( in aer ). Daca esti level mai micut iti recomand Ezreal si te duci bot. Incerci sa farmezi ( omori minioni ) cat mai multi. Cam in minutul 20 au 100 de minioni cei care au level mare. Foarte multa lume isi doreste sa faca kill-uri ceea ce nu e bine. Cu Ezreal nu are rost sa te zbati sa faci cat mai multe. 1 kill = 14 minioni. Ezreal fiind ADC rezista foarte putin deci in teamfight-uri ( se strang echipele si se bat ) va trebui sa stai mai in spate. Daca vrei sa te inveti cu ei iti recomand sa joci vs boti. Daca joci la normal toata lumea o sa iti dea report ca ai jucat rau, cred ca stii si tu cum e. Funda? happy

1 răspuns:
| marianbeks a răspuns:

Salut! nu exista^^mai bun^^ ci tu trebuie sa stii sa joci cu el. Ezreal e adc deci este mai slabut ca defensiva.Depinde si de ce joci tu daca joci adc ia-ti Ezreal daca joci mid sau top ia-ti Yasuo.