| FlashGun a întrebat:

Cine imi poate explica in detaliu povestea de la GTA 3?

Răspuns Câştigător
| userul7200 a răspuns:

Personajul principal al jocului a jefuit banca din Liberty City împreună cu prietena sa Catalina și un complice. În timp ce fugeau, Catalina se întoarce spre el și îi spune "Scuze draga, dar eu sunt o fata ambitioasa, iar tu esti doar pierdere de timp." ("Sorry babe but I'm an ambitious girl, and you're just small time"). Apoi îl împușcă, crezand ca acesta este mort; se observă că și complicele a fost împușcat. Aflăm apoi că personajul a supraviețuit, dar a fost arestat și condamnat la închisoare. În timpul transportului, evadează în urma unui atac asupra convoiului, menit să elibereze un alt prizonier.

Cu ajutorul unui alt prizonier evadat, personajul jucătorului obține diverse misiuni în lumea crimei din oraș și câștigă influență lucrând pentru diverse clanuri rivale, precum și pentru un polițist corupt și un mogul media. În timpul jocului, soția unui șef mafiot, Maria, se îndrăgostește de el. Salvatore, soțul Mariei, încearcă să-l ucidă, însă este salvat de Maria, care rămâne alături de el pentru restul acțiunii. În cele din urmă, acțiunile sale atrag atenția Catalinei (care lucrează acum pentru un clan columbian). Acesta o răpește pe Maria, ceea ce duce la o confruntare între cei doi. În cele din urmă, Catalina este ucisă.

1 răspuns:
| aumih16 a răspuns:

A fost impuscat! ulterior a supravietuit! dar a fost arestat! in fine cu ajutorul convoiului! scapa de inchisoare! cu un prieten de al sau 8 ball! acesta are mainile bandajate! in urma unui incendiu sau a unei explozii sau de la un accident! el este expert! in misiuni! ca si claude speed! protagonistul! acestei serii! pacat ca acesta l-a tradat! pur si simplu! la un moment dat! dar chiar si asa claude speed este ajutat de o serie de oameni in misiuni acestia sunt luigi! joey! salvatore! toni! el burro! etc la final catalina cea care l-a impuscat pe claude speed! este omorata!