| HoriaMC a întrebat:

Cine imi poate spune de unde pot cumpara un microfon bun pentru PC il folosesc pentru YouTube.Un microfon care sa se auda tare, bine si fara bazait pe fundal.

Răspuns Câştigător
| Johny_George_1997 a răspuns:

Am uitat sa specific.majoritatea microfoanele le poti lua de pe amazon international dar posibil sa le gasesti si in magazine romanesti precum eMAG altex sau pcgarage

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Johny_George_1997 a răspuns:

Asta depinde si ce buget ai pentru ca sunt microfoane buna la 200 euro si sunt si la 25 euro(nu prea bune) dar cum tu nu ai specificat bugetul iti fac o lista cu cele mai bune si cele mai folosite microfoane de catre youtuberi si de industria asta deci ai asa :
Blue Yeti.
Apogee MiC 96k
Focusrite Scarlett Studio Pack.
Rode NT1-A
Razer Seiren Pro Elite.
Rode NT-USB.
Audio-Technica AT2035
sau daca nai buget asa mare ai aici niste micrifoane mai ieftine si tot destul de bune si folosite de multi youtuberi
Samson Go Mic
Blue Microphones Snowball iCE Condenser Microphone
TRUST 20378 Mico USB

funda?

| Johny_George_1997 a răspuns (pentru Johny_George_1997):

Am uitat sa specific.majoritatea microfoanele le poti lua de pe amazon international dar posibil sa le gasesti si in magazine romanesti precum eMAG altex sau pcgarage

| GheorghePrep a răspuns:

Vezi in altex sau media galaxy, inteaba pe cineva de acolo ce microfoane bune au, eu iti recomand ceva de la Philips, Microsoft sau HP.