| lilg3llu a întrebat:

Cine ma ajuta sa fac un servar de metin Funda!

10 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

O intrebare inainte sa zica sa ii face un servar de Metin2 uiti ca trebuie sa se incadreze in minimul de system macar altfel degeaba face servarul.

1 Cerinte MINIME:
-Placa video 512Mb.
-2. 0Ghz (Dual Core)
-2Gb Ram (WinXp/Linux) 3, 5Gb Ram (Win Vista, 7, 8, 8.1, 9).
-O viteza de minim 7-10Mbps (Viteza costanta [Fara intreruperi la internet]).

Altfel nu ii merge servarul.

2 Trebuie sa aiba si programele necesare pentru a face un servar de Metin2 altfel nu ii va merge:
-PortMap
-Clientul de Metin2
-Searvar Files
-Navicat
-Filezila
-Homapage
-Xampp
-Virtualpc2007/Virtualbox/ VM Player.

Restu trebuie numai cateva modificari si gata va merge fara nicio problema.

| lilg3llu explică (pentru DragomirMihail2020):

Am peste cerinetele date de tine "1 Cerinte MINIME:
-Placa video 512Mb.
-2. 0Ghz (Dual Core)
-2Gb Ram (WinXp/Linux) 3, 5Gb Ram" big grin

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru lilg3llu):

Atunci iti merge.
Ti-am scris la etapa 2 programele necesare pentru servar restul trebuie numai editatate si modificari si ai propriul tau servar de Metin2.

| lilg3llu explică (pentru DragomirMihail2020):

Bine dar eu nu stiu sa il editez si tu? ma poti ajuta?>

| lilg3llu explică (pentru lilg3llu):

Sti *

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru lilg3llu):

Modificarile se pot dar trebuie sa stii sa lucrezi cu programele acuma nu ma bag eu in aceste lucruri ai in fata pe cineva pe Volume007 care te ajuta el ti-a dat si Id de mess asa ca primul in fata primul servit (Stii aceea vorba).
Oricum eu nu am nimica de castigat daca iti fac servarul decat de timpul pierdut (Poti sa obiectez la acest lucru daca nu este asa)?

| lilg3llu explică (pentru DragomirMihail2020):

Iti dau Admin pe servar ca o sa il hostez

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru lilg3llu):

1 Fara suparare dar nu te ajut.
2 Ca puteam sa imi fac servarul la mine in pc si ma faceam si eu GM fara nicio problema?
3 Daca vrei sa te ajut da ceva in schimb de aceeasi valoare (eu iti creez servarul).
4 Nimeni nu te ajuta pe gratis eu te-am lasat pe Volume007 sa te ajute ca el iti face servarul (pe gratis nu stiu).

| Volume007 a răspuns:

Te ajut eu!

| Volume007 a răspuns:

Da-mi add la id de messenger: mario_florin13!