| Damian_Cristea_1998 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu niste upgrade uri la acest pc sdd etc cine se pricepe https://altex.ro/......2gb-ubuntu

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Tot ce merită să faci este să îți pui încă o baretă RAM de 4GB pentru a face dual channel de 8GB.
Un SSD te-ar ajuta dar nu așa cum te aștepți. Un SSD dacă cumperi trebuie să fie unul bun că altfel nu o să vezi mare diferență. Unul de 120/128GB de calitate poate ajunge și la 300+ de lei.

Problema este că prețurile de acum sunt încă foarte mari și îți recomand să mai aștepți încă câteva luni până la upgrade.

| EusebiuPWN a răspuns:

Ai putea sa adaugi inca 4 gb de ram si sa faci eventual un upgrade la plac video, un 1050 ti ar fi cea mai buna varianta, nu cred ca merita neaparat trecerea de la un 750ti la 1050 simplu. Succes.