| EuuRazvan1234 a întrebat:

Cine ma poate ajuta la programare in C++?
Am o problema care imi cere ca intr-un vector A, cu elementele date de mine, sa adaug dupa primul nr de 2 cifre suma cifrelor.

Răspuns Câştigător
| NakedBoy69 a răspuns:

E simplu testezi numarul daca are 2 cifre apoi faci suma lor intr-o variabila auxiliara(intre timp tu ai creat un alt vector in care ai copiat elementele din fata apoi faci k++ adaugi suma pe pozitia de dupa numar si repeti aceeasi operatiune pana termini

| EuuRazvan1234 explică (pentru NakedBoy69):

Pai asa fac ca sa pun dupa fiecare nr de 2 cifre suma cifrelor. Dar daca vreau doar dupa una eu ma gandeam sa iau o alta variabila care sa fie egala cu zero, iar cand am gasit primul numar valoarea acelei variabile sa devina unu. Ar merge?

| NakedBoy69 a răspuns (pentru EuuRazvan1234):

Da.Asta ar fi bine doar in cazul in care ai verifica daca exista numere de doaua cifre si dupa primul ar face asta.FOlosesti ok=0 si apoi il faci 1. Va functiona.