| Marian_Gabriel_1996 a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa creez un server metin2 fara hamachi? Sau as dori sa-mi spuneti unde gasesc totorial de facut server metin2 fara hamachi+programele necesare.

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut1
1 Trebuie sa ai cateva programe pentru a face un server de Metin2:
Navicat
Filezila
Virtualbox (virtualpc 2007)
Portmap
Server files (Servarul)
Clientul
Xampp
Homapage

2 Trebuie sa le ai pe toate ca sa iti mearga servarul.
3 Trebuie sa ai IP static ca sa mearga (IP static este ip care la deconectare nu se schimba ramane asa).

4 Trebuie sa ai Minim 2Gb Ram si placa video macar de 512Mb.
5 Poti sa iti faci un server de Metin2 si fara hamachi.Un tutorial full 36 de minute cum faci un server cap coada fara prea multe batai de cap.
http://played.to/pqgc4djg9rqb

6 Pentru uni poate dura sa faci un server de Metin2 de la 30 de minute pana la 3 zile.

7 Mai intai il urmaresti pas cu pas de vreo 5 ori sa zic asa dupa aceea te apuci ca sa vezi pasii sa nu te incurci din prima.
Daca te-ai incurcat la inceput ai gresit totul asta vreau sa zic.Bazele sunt la inceput iar o greseala chiar si o virgula in loc de punct nu iti merge servarul.

8 Mult Succes.