| baterie777 a întrebat:

Cine-mi zice si mie cum sa joc Age of Empires 2: The Age of Kings online, cu gameranger?
Vreau sa joc cu un vecin de'al meu. Eu joc de pe pc, iar el de pe laptop (are windows7 si net wireless de la mine). Am reusit o data, dar dupa aia nu a mai mers. Fac camera in gameranger si daca dau Start la camera intra la mine si la el ramane conectat, fara sa-i apara fereastra jocului. La fel se intampla si daca face el camera.
Apoi am facut camera, am intrat in joc, am creat o camera la Multyplaier prin ceva TCP..., apoi scrie IP'u meu, se conecteaza dar ramane asa... cateva secunde apoi il scoate
Oare ce sa fac ca sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Microbu99 a răspuns:

Aveti acelasi ip? nu merge daca da