| AnnoNyM a întrebat:

Cine poate sa imi faca si mie un sv de minecraft ca am incercat de 20 de ori si nu imi merge?

5 răspunsuri:
| cornel13 a răspuns:

Poti sa faci tu un server si joci cu prieteni... uite un server : sv.minecraftromania.ro

| TzP a răspuns:

Cum adica nu iti merge? Detaliaza... In ce fel nu iti merge?

| AnnoNyM explică (pentru TzP):

Adica fac canal de hamachi si intru in Minecraft_server.exe astept sa se faca tot iar dupa intru in server propietes si modific ce trebuie si dupa salvez si intru iar in Minecraft_Server se face plansa totul si cand intru pe sv zice "Connection refused : connect

| TzP a răspuns (pentru AnnoNyM):

Verifica daca ai pus bine ip-ul si daca ai setat online-mode pe false si sa nu fie whitelist pe true. Daca nu ai router incearca sa faci fara hamachi, mult mai simplu.

| AnnoNyM explică (pentru TzP):

Adauga id-ul asta sa vb pe mersi gambynojynoo