| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cum se poate sa mearga internetul pe 2 calculatoare? Adica sa trimit internetul de pe un calculator pe altul prin cablu de retea. Exact asa cum merge reteaua de pe un calculator pe altul, vreau sa fac si internetul sa mearga.

1 răspuns:
| Buutu a răspuns:

Ai nevoie de 2 plăci de reţea pe calculatorul pe care vrei să ai internet!
Şi e destul de complicat, viteya va fi demnă de milă în timp ce cineva foloseşte primul PC.
Îţi recomand un SWICHT sau un Router cu sau fără Wireless!