| mariusta13 a întrebat:

Cine stie daca mi-ar merge NFS most wanted 2012 pe procesor Intel code dual de 1.8 si ram 2 GB?

Răspuns Câştigător
| baero a răspuns:

Iti merge GREU!

| mariusta13 explică (pentru baero):

Lam luat si imi merge greu de tot...

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Daca ai si o placa video capabila de direct x 10, da. dar tine minte ca pe windows xp nu merge direct x10, daca ai placa video capabila ar trebui sa-ti instalezi vista sau 7.

| ZeHelp a răspuns:

Intra pe site-ul www.canyourunit.com si vezi daca ai ce-ti trebuie.

| CristiMC a răspuns:

Sall
Cerinţe de sistem minime:

• OS: Windows Vista (Service Pack 1) 32-bit
• Procesor: 2 GHz Dual Core (Core 2 Duo 2.4 GHz sau Althon X2 2.7 GHz)
• Memorie RAM: 2 GB
• Hard Disk: 20 GB
• Placă video (AMD): compatibilă DirectX 10.1, 512 MB VRAM (seriile ATI Radeon 3000, 4000, 5000 sau 6000, minimum ATI Radeon 3870)
• Placă video (NVIDIA): compatibilă DirectX 10.0, 512 MB VRAM (seriile NVIDIA GeForce 8, 9, 200, 300, 400 or 500, minimum NVIDIA GeForce 8800 GT)
• Placă de sunet: compatibilă DirectX
• Tastatura şi Mouse
• unitate optică DVD Rom

Cerinţe de sistem recomandate:

• OS: Windows 7 64-bit
• Procesor: Quad-core CPU
• Memorie RAM: 4 GB
• Hard Disk: 20 GB
• Placă video: compatibila DirectX 11, 1024 MB VRAM (NVIDIA GeForce GTX 560 sau ATI Radeon 6950)
• Placă de sunet: compatibila DirectX
• Tastatură şi mouse
• unitate optica DVD Rom

iti merge dar cam sacadat daca vrei sa joci neaparat da rezolutia la minim si dedaliile. FUNDOAIE?