| catalin2k a întrebat:

Cn stie un program bun de sters hardu complet cu windows cu tot.

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Formatarea low level este cu siguranta cea mai buna cale de a sterge datele.

Cand instalezi windows-ul cum spunea expertul de mai jos, va trebui sa alegi formatarea hardului solutia serioasa, nu cea quick.

A doua metoda, sa pui hard-ul in alt calculator cu windows si apoi sa right click pe hard (din windows, sa il si vada) si sa ii dai format. Selectezi acolo optiunea FARA quick format.

| PamyLove a răspuns:

Cred ca merge sters si cu un program din windows.

| itexpert a răspuns:

Cel mai bun program de sters hardul este fara indoiala cel al windowsului, cu care formatezi hard-diskul intr-unul din pasii instalarii. (in acel ecran unde se face selectarea partitiilor etc)