| alexx102428 a întrebat:

Consolele pentru Jocuri NITENDO WII si XBOX sunt 2 lucruri diferite sau sunt exact acelasi lucru (aceiași consola)? Si daca sunt diferite cele 2 console care sunt diferențele între NITENDO WII si XBOX?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Evident că sunt lucruri diferite.
Producători diferiți, platforme (hardware) diferite, programe diferite (deși unele au versiuni ce rulează și pe una, și pe cealaltă - dar atenție! sunt programe diferite! Nu poți lua unul care să meargă pe ambele, trebuie câte unul dedicat).

| MihaiNicu23 a răspuns:

Normal sca sunt diferite ceva de genul Android si ios.