| Hundrea a întrebat:

Conteaza rezolutia de la placa video cu cea de la monitor(PC)?

5 răspunsuri:
| UnTipMisto a răspuns:

Nu poti seta o rezoluție mai mare decat cea care o poate suporta monitorul, mai mică se poate. Daca poti avea acces la rezoluții mai mari decat poate suporta monitorul atunci îți lipsește probabil driverele placi video. In mod chiar si analog (vga) si digital ( dvi hdmi) pc - ul comunica cu monitorul si știe rezoluția maxima suportata de acesta. Succes.

| Hundrea explică (pentru UnTipMisto):

Am monitorul de 1024x768.Pot sa pun placa cu rezolutia mai mare?

| UnTipMisto a răspuns (pentru Hundrea):

Daca înțeleg întrebarea ar fi daca poti schimba placa. Pentru aceasta întrebare răspunsul e Da.

| Hundrea explică (pentru UnTipMisto):

Daca pot schimba placa aia care are rezolutia mai mare, chiar daca monitorul are 1024x768

| UnTipMisto a răspuns (pentru Hundrea):

Da poti pune ce placa vrei, doar ca rezoluția maxima care o poti seta este asta.