| kMirke a întrebat:

Cred ca stiti jocul H1Z1. El o sa fie gratis, cand o sa iese din beta? Sau tot cu bani o sa il poti lua de pe Steam?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Este in Early Alpha. Si nu este o data fixa cand va iesi din el. Este acces timpuriu. Poate dura un an, doi sau trei. Depinde de developerii jocului cand vor rezolva toate bugurile si problemele intampinate pe joc.

Exemplu, DayZ din 16 decembrie 2013 pana in zilele prezente nu a iesit din Early Alpha. Si se vorbea la omomentdat ca iese pe la sfarsitul lui 2014, inceputul lui 2015 si iata ca inca tot in EAlpha este.

Dupa ce va iesi din Early Acces(Alfa) nu va trebui sa il iei cu bani daca va fi gratis.

1 răspuns:
| popadrian96 a răspuns:

Http://www.h1z1.ro/faq.php ..Jocul va fi GRATUIT pe Steam cand va fi terminat (FreeToPlay). Totusi, cand va fi lansat in Early Access jocul va costa 20$, dar acest lucru va fi temporar