| myCro a întrebat:

CS 1.6 / CS:GO Salut, am nevoie de ajutorul vostru. #1. - Ce inseamna si reprezinta valoarea cl_updaterate? #2. - Care este diferenta intre cl_updaterate 50 si 101? #3. - Cu ce influențează jocul valoarea tickrate 64 fata de 128?

Mulţumesc anticipat

1 răspuns:
| Alexandru_Radu_1999 a răspuns:

1.cl_updaterate este diferenta pe care o ai de la rate la cmdrate(creste fps)
2. Daca joci cu cl_updaterate 50 vei avea mai mica rate----->mai putin fps
3. Tickrate e pentru sistemele de operare face sa iti mearga mai bine. Daca ai pe 64 sau 32 biti