| Merx a întrebat:

Cu ce program scriu pe video? (Subtritare) FUNDA!

2 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Depinde, daca vrei subtitrari care se fie bagate in film(hard subs) trebuie puse cu Sony vegas/movie maker si salvat din nou filmu(e cam nasol asa, mai ales daca e un film mare).
Sau poti scrie subtitrarile intr-un fisier.srt cu notepad, sau cu un program specializat(subtitle workshop). Iar cand intri in film cu bsplayer(sau altele) o sa le ia automat.
Daca ai de gand sa urci pe youtube filmul, uitate pe site ca poti sa scrii subtitrarile de acolo, direct.happy

| kiddo_1722 a răspuns:

Corect.sony vegas e unul din cele mai bunewinking