| PavelImobiliare a întrebat:

Cum adaug cuvinte cheie pe site-ul https://pavelimobiliare.ro/ astfel incat la o cautare de exemplu: "vila vanzare Pipera; apartament inchiriere Herastrau; etc" sa fie generat pe prima pagina?
Daca m-ati ajuta concret si cum sa ajunga site-ul pe prima pagina, ar fi minunat. Ofer fundita celui mai bun raspuns. Multumesc anticipat!
P.SP.: Va rog sa imi spuneti pas cu pas

Răspuns Câştigător
| PavelImobiliare explică:

Google iti indexeaza site ul. Asta e primul pas.
Odata indexat el trebuie sa rankeze undeva. Rank ul creste odata cu importanta domeniului tau.

Domeniul tau este cu atat mai puternic cu cat are mai multe backlink uri de calitate. Un backlink este acel site care face referinta catre domeniul tau.

Pentru ca avea backlink uri de calitate trebuie sa faci offpageseo. Asta inseamna sa incerci sa acumulezi aceste backlink uri, adica site uri care sa refere domeniul tau. Si trebuie sa faci aceste backlink uri cat mai natural nu cumparate sau prin spamuri samd.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lucrul pe care il vrei tu se numeste SEO si este un domeniu extrem de complicat si complex.

Prima data trebuie sa iti optimizezi siteul pe partea de SEO onpage. adica ceea ce priveste continutul si structura lui. Exista taguri de meta care definesc keyword urile unei pagini. google indexeaza si tine cont foarte mult de aceste taguri meta, la fel cum tine cont si de continutul fiecarei pagini, continut care trebuie sa fie calitativa (fara spamuri cu cuvinte cheie, fara continut copiat, fara continut duplicat samd)

Insa ca sa rankezi cat mai bine in google ai nevoie si de SEO offpage si asta e cea mai complicata parte. Ai nevoie de backlink uri de calitate si de SEO onpage de calitate.

Site ul tau este praf la partea de SEO offpage, ai doar cateva domenii ca si backlink uri.

Pentru mai multe informatii ar trebui sa angajezi pe cineva care stie SEO sau sa inveti tu si in cateva luni de munca probabil se vor vedea si rezultatele. Consultanta gratis nu se da in domeniu

| PavelImobiliare explică (pentru suntserios):

Multumesc frumos pentru raspuns. Tocmai, colaborez cu un It-ist si simt ca nu e ceea ce doresc pe partea de rezultate. De aceea as dori sa ma informez ca sa stiu clar ce sa ii cer sau sa stiu daca isi face treaba cum trebuie. E greu cand nu esti in domeniu sa "gestionezi" pe cineva angajat sa iti faca acest lucru. Iti multumesc inca o data si tare mi-ai fi de ajutor daca mi-ai spune ce presupune SEO offpage sa stiu ce sa cer mai departe. Mentionez ca s-a platit mentenanta pe avans de un an, deci, ori "trag" de el sa faca, ori las asa si astept sa treaca perioada de contract...

| PavelImobiliare explică (pentru suntserios):

Ce inseamna domenii ca si backlink-uri?

| PavelImobiliare explică (pentru PavelImobiliare):

Google iti indexeaza site ul. Asta e primul pas.
Odata indexat el trebuie sa rankeze undeva. Rank ul creste odata cu importanta domeniului tau.

Domeniul tau este cu atat mai puternic cu cat are mai multe backlink uri de calitate. Un backlink este acel site care face referinta catre domeniul tau.

Pentru ca avea backlink uri de calitate trebuie sa faci offpageseo. Asta inseamna sa incerci sa acumulezi aceste backlink uri, adica site uri care sa refere domeniul tau. Si trebuie sa faci aceste backlink uri cat mai natural nu cumparate sau prin spamuri samd.