| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea deveni un hacker? Dar nu chiar un hacker in sensul ca vreau sa fur informatii din sisteme de securitate si alte chestii (adica nu vreau sa fiu ceva de genul la un cracker). Mai bine zis, as vrea sa stiu sa creez programe, pagini web... dar in special programe. -Cred ca toata lumea stie Leis pentru cs 1.6 si mai ales ca este gratis si toti il folosesc. Cred ca a fost foarte usor de facut deci cred ca pentru inceput nu ar fi rau sa incerc sa creez ceva de genu', dar pentru alte jocuri (va dati seama ce usor ar fi daca l-as face tot pentru cs 1.6 :/ )- Problema cea mai mare este ca nici macar nu stiu cum as putea incepe. Stiu ca prima data trebuie sa invat limbajele de programare, dar dupa cum as putea sa le folosesc sa creez ceva?
- Scuze daca am facut greseli gramaticale, m-am exprimat gresit sau alte chestii de genul, dar scriu intrebarea cand imi este foarte somn -
- Scuze si daca categoria este gresita, dar prea stiu unde s-ar incadra intrebarea asta -

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Invata informatica si vei sti ce sa faci.