| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea devirusa calculatorul, ca cred ca am niste virusi? Am scanat cu antivisul, dar nu gaseste nimic. Nu e de la windows, windowsul pana acum o luna a mers super bine. Cum pot devirusa calculatorul? Funda pentru cel mai de ajutor raspuns.

2 răspunsuri:
| ala112 a răspuns:

Sall

Poti face urmatoarele lucruri:
-Iti pui din nou windowsul acela sau altul
-Poti sa iti iei alt anti-virus.Iti recomand:AVG, Nod32
-Daca dupa ce iti iei anti-virusul si tot calculatorul e virusat...cel mai bine e sa iti reinstalezi windowsul

Fundahappy?

| 211wasgnij a răspuns:

Intri pe http://www.malwarebytes.org/, descarci programul, varianta gratuita, si ii dai sa scaneze. Daca nu te scapa acesta de lighionele din scalpul windows-ului tau, eu spun ca-i necesar reinstalarea sistemului de operare.