| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea șterge un cont de Call of duty mobile? De mai bine de 1 an încerc să găsesc răspunsul la întrebarea mea, însă fără rezultat. Dacă știe cineva, sa îmi spună și mie cum pot să îl sterg.

4 răspunsuri:
| bogdanpsihologul a răspuns:

Salut! Bănuiesc că ai contul cu Facebook, soo... Nu e prea greu. Totuși, am găsit răspunsul cu un simplu search pe Google.

EN: Go to your Facebook account and open Settings.
Then find 'Apps and Websites' on the left side of the page, and click on it.
It will show you the list of all the active apps and websites connected to your Facebook account.
Now, find Call of Duty: Mobile from that list and click on the View and Edit option.
Scroll down a bit and click on the 'Remove' option.
It will ask for your confirmation before deleting your account details.
Lastly, click on the remove button again, and your account will be successfully deleted.

RO: Du-te la contul tău Facebook, și deschide "Setări"
Mai apoi, găseste "Aplicații și site-uri" în partea din stânga a paginii, și apasă.
O să îti arate o listă cu toate aplicațiile / site-urile active care sunt conectate la contul tău Facebook.
Acum, caută Call of Duty: Mobile din această listă si apasă pe opțiunea "Vezi și editează".
Glisează în jos și apasă pe opțiunea "Înlătură".
O să te întrebe pentru confirmarea ta, înainte ca detaliile contului tău să fie sterse.
În final, apasă din nou pe butonul de "Înlătură", iar contul tău va fi șters cu succes.

Seară faină și mult succes!

| anonim_4396 explică (pentru bogdanpsihologul):

Stai liniștit pentru că nu mai eram de mult în joc dacă funcționa procedura descrisă de tine. Știu și eu despre asta, însă nu funcționează. Progresul oricum rămâne și recuperezi la următoarea logare. Însă până ai răspuns tu aici mi-am făcut propria anchetă și uite ce am găsit. În mod normal asta am găsit înainte de YouTube când am căutat soluții dincolo de motoarele noastre de căutare, prin browser-ul TOR, pe YouTube am vrut să mă conving că există cineva care a făcut același lucru ca și mine. Și nu îți pot atașa un link unde am citit pentru că te va trimite pe partea cealaltă de internet și oricum posibil să nu știi ce este browser TOR și "partea cealaltă a internetului", de aceea atașez de pe YouTube.

https://youtu.be/DZX3fRInVQE

Este pentru warzone, însă să știi că este opțiune și Call Of duty mobile prin care poți cere stergerea contului cu motivul "protecția datelor". Am trimis solicitarea, însă tipic activision probabil vor da curs solicitării peste 6 luni. Am citit și pe pagina lor de Facebook și mulți scriau că este cel mai jalnic serviciu de suport posibil. Nu mă miră pentru că și jocul este un gunoi, plin de hackeri, controler, și cu toate ca am telefon bun dar are bug după bug, nu vreau sa dau detalii. Call of duty am jucat și pe PlayStation și tot la fel de gunoi s-a considerat și atunci, până am vândut PS4 și lăsat jocurile.

| anonim_4396 explică (pentru bogdanpsihologul):

Se pare ca mi-au răspuns solicitării mai repede decât mi-am putut eu imagina. Uite ce mi-au răspuns.

https://drive.google.com/folderview?id=1-P1fVHfGIhHLCb1sz3Pp59-QcgB63BDg

| bogdanpsihologul a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ce este TOR si la ce este folosit, totusi inteleg. happy