| Dhdhsh a întrebat:

Cum conectez un volan Volan Tracer Roadster 4 В 1 la euro truck simulator 2, nu stiu cum sa fac setarile sa joc, ma ajutati si pe mine va rog?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Setarile unui controller se pot face atat din joc (daca acesta permite, cat si din Windows). La ETS 2, trebuie sa intri in Options (Optiuni), apoi la Controls. Acolo ar trebui sa-ti detecteze volanul pe care l-ai conectat la pc inainte sa intri in joc.

https://www.youtube.com/watch?v=KDt2iNRm3P8
In clipul de mai sus sunt setarile altui volan, dar ti l-am dat ca sa te orientezi unde trebuie sa ajungi pentru a vedea setarile la volanul tau.
Comentariu pe eMAG la modelul cumparat de tine:
"Volanul este indeajuns de bun in sensul ca isi face treaba
La setarile jocurilor insa trebuie sa fie facute cu mare atentie rotatia este la 270 de grade si m-am trezit de cateva ori ca sar de pe drum
Testat in ETS2 si NFS Payback
Instalare usoara nu are cd-uri sau drivere mufa subtire intra in spatele volanului iar cea usb intr.un port
Functioneaza pe usb 3.0 chiar daca este de fabricatie 2.0"

| Gabrielwx a răspuns (pentru dannyel86):

Daca jocul nu imi detecteaza
volanul? ..merge pe orice joc in afara de ets.