| nfs10 a întrebat:

Cum credeti ca o sa-mi mearga nfs world SAU test drive unlimited 1 pe 1 gb ram; procesor Intel pentium dual core D920 2,8 GHZ(2CPUS); si placa video ati radeon hd 3200 256 mb onboard! normal ca o sa ma joc la rezolutie low si vreau sa stiu daca ma da in reluare! DAU FUNDA! CELUIA CARE IMI RASPUNDE CEL MAI BINE

Răspuns Câştigător
| DrTerrible a răspuns:

Salut.Deci sa incep cu Need For Speed World.O sa iti mearga daca ai windows xp.Ai cam putini rami. Daca ai vista iti trebuie 1.5Gb si la win 7 la fel doar la xp merge cu 1gb.O sa iti mearga destul de bine dar cu grafica la minim s-au in cel mai bun caz la medium.Si test drive unlimited o sa iti mearga fara probleme poate si cu grafica la maxim.Multa bafta sper ca ti'am fost de folos.

3 răspunsuri:
| doarintrebatima a răspuns:

O sa iti mearga Need for Speed World Cu siguranta! pe Windows Xp

| Adysh196 a răspuns:

Uite cerintele de sitsteam la TDU 1 * OS: Windows XP, Vista or Windows 7
* CPU: Intel P4 @ 2. 4Ghz or AMD Athlon 2800+
* RAM: 1 GB
* HDD: 8 GB free disk space
* Graphics: Video Cards with vertex/pixel shaders 2. x and above are recommended
* Sound Card: DirectX 9 Compatible
* DirectX: Version 9.0c

OS: Windows XP Service Pack 3 / Windows Vista Service Pack 2 / Windows 7
CPU: Intel Core 2 Duo2.0 GHz
RAM: 2 GB
Video: NvidiaGeForce7900 or 512 MB DirectX 9.0 compatible. At least
ShaderModel 2.0 support
Sound: DirectX 8.1 compatible
HDD: 2 GB of space is required to install the game
Internet: 128kbit/s Cable/DSL connection
Video Resolution 1280×960 32 bit
DirectX 9.0c

OS: Windows XP Service Pack 2
CPU: Intel P41.7 GHz (maybe 2. 0GHz…)
RAM: 1Gb Win XP, 1.5Gb Vista
Video: GeForceFXor better, Radeon8500 or better, Intel GMA915 or better.
Sound: DirectX 8.1 compatible
HDD: 2 GB of space is required to install the game
Internet: 128kbit/s Cable/DSL connection
Video Resolution 1024×768 32 bit.
DirectX 9.0c

Astea sunt cerintele de sistem depinde acum si ce sistem de operare folosesti. Eu le-am avut pe ambele dar am 2 gb ram procesorul dual core 2.9 Ghz si placa video 512 am avut si tdu 2 si mergea bine. Eu zic ca o sa it mearga bine bafta.