| Senpserai a întrebat:

Cum credeți ce specificații ar trebui sa aibă un PC să ducă noul joc GTA VI ce ar trebui sa apară prin 2020-2022 pe setări medii?

Răspuns Câştigător
| NicolaeCristianAnonymous a răspuns:

Noul GTA 6 va aparea deodata cu PlayStation 5 in aceleasi an, adica undeva prin 2020-2021. GTA 6 Va fi exclusiv pentru Playstation 5 pentru 1-2 ani, ca in cazul lui gta 5 aparut in 2013 pe console, 2015 pe pc. Probabil cand te gandesti la ce specificati minime are gta 5 Intel core 2 quad, ati hd 5000 4 gb ram... La ce grafica mai buna va avea gta 6 fata de gta 5, Probabil Specificatile minime vor fi: Intel pentium g4620 sau mai bun, 8 gb ram, gtx 1050 ti. adica o sa te duce pe low-medium in 30-60 fps jucabil. Specificatile recomandate: Amd ryzen 3 2200g sau mai bun, 8 gb sau mai multi gb ram, rx 580 sau mai bun. Pentru setari high/ultra. GTA 6 va avea harta cu orasele din gta san andreas, vice city si gta 4.

1 răspuns:
| AgentTorque a răspuns:

Nu va aparea pana nu apare next gen console