| TheDarkStar a întrebat:

Cum deblochez un telefon android daca am scris parola gresit de multe ori si s-a blocat?
Nu are legatura cu nici o cartela, codul e cel de securitate setat de mine pentru telefon.

Răspuns Câştigător
| Tache_Papazarcada_1960 a răspuns:

Http://support.t-mobile.com/docs/DOC-2762

Uite aici. Cred ca se rezolva cu un master reset. Vei accesa memoria si stergi toate fisierele userilor, deci si protectia. Trebuie sa apesi niste taste. Inainte sa faci asta scoate bateria 2 minute. Eu imi formatez telefonul tot cu combinatia de taste. La formatare e: End call+Call+Volumeup +Lock screen (daca iti trebuie asta).

Toate detaliile si instructiunile le ai acolo. Eu te-am lasat. Ma duc in pat sa ma odihnesc ca m-a terminat scoala. Daca e ceva imi scrii, revin in cateva ore.

10 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Bagi softul telefonului din nou. Merge sigur, eu am facut asa pentru Bada si Windows Phone. Salut.

| TheDarkStar explică (pentru Trynda):

Ok am inteles, dar am niste intrebari...:
1:Cum fac asta? (are android 1.4.4)
2:Exista riscuri?
Modelul telefonului este Allview p5 mini.
Si exista vreo metida sa ii dau reboot cu ajutorul unui pc si unui cablu de date?

| Trynda a răspuns (pentru TheDarkStar):

Pai cauti pe youtube un tutorial cu softul de android pe care il ai tu. Si da, resoftarea se face cu cablu usb happy Acum ma simt cam nasol si nu mai stau sa caut un video sa-ti dau, gasesti tu ca sunt la fiecare sistem de operare. Salut.

| TheDarkStar explică (pentru Trynda):

Dar este o problema....cu cablul de date nu pot accesa telefonul deoarece trebuie setat din telefon nu stiu ce...
Merge cu sd cardul? Ca am adaptor pentru pc.

| Tache_Papazarcada_1960 a răspuns (pentru TheDarkStar):

Http://support.t-mobile.com/docs/DOC-2762

Uite aici. Cred ca se rezolva cu un master reset. Vei accesa memoria si stergi toate fisierele userilor, deci si protectia. Trebuie sa apesi niste taste. Inainte sa faci asta scoate bateria 2 minute. Eu imi formatez telefonul tot cu combinatia de taste. La formatare e: End call+Call+Volumeup +Lock screen (daca iti trebuie asta).

Toate detaliile si instructiunile le ai acolo. Eu te-am lasat. Ma duc in pat sa ma odihnesc ca m-a terminat scoala. Daca e ceva imi scrii, revin in cateva ore.

| Claudia_Filimon_1997 a răspuns:

Imi cere numele de utilizator(e-mail) si parola.

| Isac_Marcela_1986 a răspuns:

Buna seara poate cineva sa maajute

| Nistor_Ionut_1992 a răspuns:

MI SA BLOCA TELEFONUL CU PAROLA MODEL

| Olaeru_Iulian_1997 a răspuns:

Am blocat un telefon samung galaxi young2 cu parola cum il deblochez

| Nanu_Jr._Dumitrel_1995 a răspuns:

Nu trebuie cu meniu si buton jos volum