| alexutzul a întrebat:

Cum descarc jocuri de pe Samsung galaxy mini2 daca am wi-fi

2 răspunsuri:
| YONTU a răspuns:

1. Descarci de pe google aplicatia Android Market.
2. Iti faci un cont pe Android Market.
3. Intri pe Android Market si descraci ce joc vrei tu!
sau
1. Jocul pe care vrei tu sa-l descarci il poti descarca de pe calculator de pe http://android-core.com/ro/ sau de pe ce site vrei tu! (Jocul pentr android trebuie sa aiba extensia.apk)
2. Prin cablul de date (daca are telefonul tau) il transferi pe telefon.
3. Pe telefon intri si cauti (de exemplu un joc tare este Fruit Ninja) Fruit Ninja.apk
4. Intri in el!
5. Install/Instaleaza.
6. Enjoi!

| BlackBlood29 a răspuns:

Pai,e simplu te conectezi la internet si vezi acolo in meniu e o punga scrie apps parca apesi pe ea si alegi ce vrei funda?