| anamaria_6986 a întrebat:

Cum fac poza pe desktop? nu mai stiu din ce saste se facea. ceva de genul asta : Shift, ctrl si cu C nu stiu exact..si daca ajuta la ceva am windows XP. multumesc mult!

4 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Deci ai acolo langa insert langa F-uri (1, 2,3, 4,5...12) un buton Print Screen SysRq. Apesi pe el, dupa aia intri in Paint si apesi Ctrl +V si ai poza acolo.O salvezi si o trimiti cui vrei.

| Creţu곱슬곱슬한 a răspuns:

De pe tasta aia Print Screen SysRq. de mai sus de sageti happy

| mircioiu97 a răspuns:

Deci este in felul urmator, este o tasta "PrtSc" o apesi pe aia apoi te duci in paint si apesi ctrl+v si iti apare imaginea care ai vrut sa o faci

| anamaria_6986 explică:

Multumesc tuturor insa nu stiu cu sa-i dau funda!straight face