| maryand12 a întrebat:

Cum fac rost de driverele de la calculator. cred ca este numele calculatorului este Sistem serioux evolution

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Ai facut o alegere neinspirata cu calculatorul, n-are placa video dedicata si viteza harddisk-ului e de doar 5400 rpm. In legatura cu driverele, ele ar trebui sa fie pe un cd pe care sper ca era in cutie cand am primit calculatorul. Daca nu, descarca driver agent si iti va spune de ce drivere ai nevoie.

| maryand12 explică (pentru Zangetsu):

Cd-urile le-am pierdut laughing:l
Ms mult dupa ce stiu ce drivere am nev l; e iau de pe net?

| Zangetsu a răspuns (pentru maryand12):

In general trebuie sa stii ce model e placa de baza, de exemplu ASRock H61M-S, cauti pe google si gasesti site-ul producatorului si ar trebuie sa gasesti acolo driverele necesare, nu cred ca mai ai nevoie de alte drivere in afara de cele de la placa de baza.
Pentru a afla ce placa de baza ai iei cpu-z si dai la mainboard.