| c112233 a întrebat:

Cum fac server de metin2 pe rds in asa fel sa se conecteze si altii la mine?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Cand faci un server pe Ip de RDS.
1 La Network iti pui driverul la net, iar Ip de la RDS in masina virtuala.
2 Iti faci cont pe No-ip.
3 Deschizi programul dar sa ai hostat un nume (gigelservergame.com).
4 Scrii in mc (gigielservergame.com).
5 Sa dezactivezi Windows Firewall.
6 Programul de la No-ip mereu sa fie Activat de fiecare data cand deschizi servarul de Metin2 altfel nu va merge.
7 Daca nu ai inteles cum se face am gasit un tutorial cum se face un server pe IP de RDS.
8 Linkul:http://www.youtube.com/watch?v=2AKL4aIQm2k
9 Daca acest raspuns te-a ajutat sa rezolvi problema nu uita sa dai Funda.
10 La Multi Ani!(2014).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihail2020):

MS, lasa-mi un id de mess daca am probleme!

| Mihail2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze ca nu las Id de mess altfel mar cauta toata lumea sa ii fac un server de Metin2.
Multumesc pentru Funda.
Sarbatori Fericite (La multi Ani).