| Daniel9988 a întrebat:

Cum imi aflu rankul in CS:GO? Am 303 puncte, 2 meciuri competitive castigate si caporal lvl 7.Deci?

7 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Trebuie să câștigi 10 meciuri.

| AlexDFY a răspuns:

Trebuie sa ai 10 rank uri castigate, atunci o sa ti dea rank.
Dupa ce castigi 2 rank uri, primesti cooldown 20-24 ore.

| Daniel9988 explică (pentru AlexDFY):

Adica? Sunt cam noob la joc.Deci eu am lvl 7-caporal...cand voi face lvl 10 voi primi un rank.DEci dupa ce voi primi si al doilea rank, am cooldown 24 ore.ce inseamna asta?

| AlexDFY a răspuns (pentru Daniel9988):

Nu conteaza ce lv ai.Competitiv este un mod de joc, acela 5 vs 5.In functie de cat de bine joci, dupa 10 competitive castigate, vei primi un rank.
Dupa 2 competitive castigate, pana le castigi pe astea 10, vei primii cooldown
Cooldown este o perioada de asteptate, poate dura de la 30 de minute la 7 zile, dar in cazul tau o sa dureze 24 de ore( sau 20)
Acel lv de care tot zici, e doar experienta, uneori, dupa ce faci lv up, o sa primesti un drop, adica un skin
Poti sa faci maxim lv 40, dupa ce faci lv 40, o sa primesti o medalie, si o sa pornesti iar de la lv 1. Dar acest lv nu te ajuta cu nimic, cel mai important e rank ul.
Rank ul e o distinctie pe care o primesti, in functie de cat de bun/slab joci.
Ca sa cresti in rank, trebuie sa castigi competitive, iar daca pierzi, o sa scazi in rank
Cele mai multe lucruri le inveti jucand, deci bafta.

| Daniel9988 explică (pentru AlexDFY):

Merci.

| AlexDFY a răspuns (pentru Daniel9988):

Nici o problema, uite steam ul meu, da mi mesaj daca mai ai probleme
http://steamcommunity.com/profiles/76561198144881752/

| Daniel9988 explică (pentru AlexDFY):

Merci