| AvalohAlyn a întrebat:

Cum imi dau seama daca o aplicatie sau joc este sau nu gratuita pe magazin play? Am observat ca sunt foarte multe jocuri la care nu scrie nimic iar cand dau de exemplu sa instalez un joc cu autobuze scrie achuzitii in aplucatie? E gratuit? Cum adica achizitii in aplicatie? Am o tableta Allview cu Android.

Răspuns Câştigător
| Darr1u5 a răspuns:

La aplicatiile care sunt gratuite iti scrie "Instalati" iar la cele care sunt pe bani scrie "5 Ron" (exemplu).

Dar asta nu inseamna ca nu poti sa iti cumperi pe bani reali, anumite lucruri intr-o aplicatie, chiar daca e gratuita.

1 răspuns:
| RareşTPUro a răspuns:

Aplicatiile ce au "Instalati" inseamna ca sunt gratuite. Aplicatiile ce au un pret anume in locul cuvantului "Instalati" inseamna ca este aplicatie cu plata. Daca aplicatia iti zice ca are si achizitii inauntrul ei, inseamna ca ai posibilitatea sa cumperi doar daca vrei ceea ce iti ofera ei. de exemplu puncte sau banuti din joc.