| nfs10 a întrebat:

Cum imi merge test drive unlimited pe 1 gb ram; placa video ati radeon xpress 200 onboard 256 mb support 2.0v sharder pixel (400mhz); procesor pentium D(DUAL CORE)2.8 ghz(4 mb chake)nu vreau raspunsuri din alea cu uitate pe games debate vreau raspuns clar de la voi! dau funda! ajutati-ma si pe mine va rog nu ma intereseaza sa imi mearga bine la high ma intereseaza la low si la medium! DAU FUNDA!

12 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu o sa mearga de nici o culoare, probabil o sa se tiriie vai de el la low.

| nfs10 explică (pentru KodrutZ):

Bai kodrutze ia mai taci din gura aia seaca ma! toti imi spun ca o sa imi mearga numai tu esti mai destep ia mai taci din gura bai! vorba lui fuegobig grinUTE-N MATA!

| nfs10 explică (pentru nfs10):

Duten mata

| KodrutZ a răspuns (pentru nfs10):

Vrei adevarul sau vrei sa te simti bine cu o minciuna? Ia frumos si da-i funda lui Mihaitzu1997, apoi ia si pune TDU, dupa care vino si zi-ne si noua cum iti merge cu 10 fps.

| nfs10 explică (pentru KodrutZ):

Mai kodrutz nu am placa video de 128mb ca sa imi mearga in 10 fpswinkingam de 256 mb si sa stii ca am vazut ca pe nVIDIA giforce 6100 merge destul de bine adica la pentium 4 se misca destul de bine si la mine pe pentium dual core! hai sa fim seriosi! adica la alti lea-am spus la raspunsuri asa:sa moara mamele voastre daca nu imi spuneti sincer! si tu la orice intrebare am pus pe TPU tu imi zici mie ca nu merge! apropo vreau sa im bag nfs most wanted 2005 si nu stiu cum o sa-mi mearga spune-mi tu te rog frumos da sincer sa fii

| KodrutZ a răspuns (pentru nfs10):

Daca tu inca nu ai trecut de stadiul ala cu "mai multa memorie pe placa video, fps mai mare", nu avem ce discuta. Ia si citeste frumos din ce e compusa o placa video si cum functioneaza, apoi poate o sa intelegi ca o placa video onboard ca a ta poate sa aiba si 4 GB de memorie, ca latimea de banda o maninca (ca idee, o placa video cu DDR3 dedicata pe 128 de biti are latime de banda de vreo 12 GB/s, iar tu o sa ai undeva pe la 4-5GB/s, in functie de setarile memoriei si procesor). Sint multe jocuri de-alde Most Wanted si nu numai care specifica clar ca nu ofera nici un fel de suport si nu au fost nici testate cu placi video onboard, tocmai fiindca placile video onboard NU sint facute pentru jocuri. Asta nu inseamna neaparat ca jocurile respective nu or sa mearga deloc pe placile astea onboard, dar nici ca o sa te poti juca linistit...

| nfs10 explică (pentru KodrutZ):

Vezi ca nu stii nimic mai kodrutz asa ca nu mai raspunde ca:placile onboard nu sunt pentru jocuri! sa stii ca eu am avut nfs mowst wanted 2005 si sa stii ca mi-a mers lacrima si la high sa stii1! asa ca sa nu mai vrbesti ca placile video onboard nu sunt facute pentru jocuri! atunci daca nu sunt facute pentru jocuri de ce sunt asa mari de 512 chiar am mai vazut placi onboard sau de 256 mb! de aia ti-am si pus intrebarea cu nfs most wanted 2005 ca sa vad ce cunostinte ai!

| KodrutZ a răspuns (pentru nfs10):

Esti penibil. Pot sa aiba si 7 Tb de memorie, daca tu nu intelegi care e treaba cu memoria aia video si ai impresia ca mai mult = mai bun, nu imi mai bat capul sa iti explic. Nu de alta, dar eu scriam articole pe tema asta cind tu abia daca mergeai de-a busilea...
P.S. Si NFS Underground mergea mai bine pe GeForce 4 MX440 decit pe FX 5200, insa fiindca pe GeForce 4 nu avea nici 10% din efectele pe care le avea pe FX, nu fiindca GF 4 era mai buna in jocuri. La fel si cu astea onboard, faptul ca pot rula unele jocuri nu le face "pentru jocuri". Daca am jucat COD Black Ops pe laptop, asta nu inseamna ca am laptop de gaming, e pur si simplu un desktop replacement cu placa video dedicata care se descurca acceptabil si in unele jocuri mai rasarite.

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

... si poate ne zici si noua intre timp ce e ala "4 MB chake"

| nfs10 explică (pentru KodrutZ):

Parca ziceai ca scriai articole pe aceasta tema si nu stii ce este ala chake?
laughing)jai ca mai facut sa rad

| Mihaitzu1997 a răspuns:

Cerințe minime de sistem: Cerințe de sistem recomandate:
CPU: Intel P4@2.4Ghz sau AMD Athlon 2800 + CPU: Intel P4@2.4Ghz sau AMD Athlon 2800 +
RAM: 512 MB RAM: 1 GB recomandat
VGA: ATI Radeon 9800 256MB VRAM sau Nvidia 6600 GT cu 256 MB de VRAM. Sunt recomandate placile video cu nod / pixel shader-2.x și de mai sus VGA: ATI Radeon 9800 256MB VRAM sau Nvidia 6600 GT cu 256 MB de VRAM. Sunt recomandate placile video cu nod / pixel shader-2.x și de mai sus
DX: DirectX 9.0c (inclus) DX: DirectX 9.0c (inclus)
Sistem de operare: Windows 2000/XP/Vista Sistem de operare: Windows 2000/XP/Vista
http://gamesystemrequirements.com/
HDD: 8 GB HDD: 8 GB
Sunet: DirectX Placa de sunet 9.0-compatibil Sunet: DirectX Placa de sunet 9.0-compatibil
Rezolutie: DVD: minim 8x
ODD: DVD: minim 8x
Rețea: Internet (TCP / IP) joacă sprijinit 128 Kbps DSL / Cablu conexiune la Internet în bandă largă necesară pentru a juca on-line Rețea: Internet (TCP / IP) joacă sprijinit 128 Kbps DSL / Cablu conexiune la Internet în bandă largă necesară pentru a juca on-line
Recomandat periferice: Tastatură, mouse-ul. Funda?