| TearsOfBlood a întrebat:

Cum imi pun parola la un folder pe windows xp?
Ca am niste fisiere personale...

4 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

O sa iti vand un pont destul de interesant.Nu poti parola folderul din windows(sau cel putin la windows 7 nu poti), insa exista o optiune din windows(dai click cu mouse-ul pe folder pe urma click dreapta/propietati/securitate/deny/apply/save). Daca faci ce spun eu nimeni nu o sa poata deschide folderul respectiv de cat daca intra in propietatile folderului si reface propietatile acestuia.Iar tu mai ai o alta posibilitate sa ascunzi folderul respectiv sa te duci in propietati sa dai hidden apply si ok, in felul asta folderul respectiv o sa fie invizibil(aici ai si un dezavantaj o sa il gasesti cu greu cand ai sa doresti sa il faci vizibil din nou).Asa ca ai doua variante, fie blochezi accesul in folder cum ti-am explicat, fie poti downloda de pe internet un program ce paroleaza folderele mare grija nu toate programele sunt free.Mult succes

| uNb0rN a răspuns:

Uita-te pe youtube nu stiu ca ti-as zice

| vladutza1999 a răspuns:

Trebuie mai intai sa downloadezi Winrar, dupa aceea dai clik dreapta pe folder add to archive, advanced dupa set pasword... dupa aceea trebuie sa bifezi casuta encrypt file names
ca altfel nu merge, scrii parola iar apoi o repeti ii dai ok. Sper ca te-am fost de folos!