| saba7 a întrebat:

Cum imi schimb parola pe metin2 ro?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Eeeeeeeeeeh... Ce parola? Parola de la depozit? Parola de la cont? Parola de la depozit o schimbi foarte usor. Mergi la grasu ala cu satar si deschizi depozitu, o sa vezi niste butoane jos, pe unu scrie schimba parola. Dai acolo si iti cere parola actuala si sa scrii parola noua de doua ori. Dai OK si ai terminat. Parola de la cont se poate schimba logandu-te pe site. Apoi o sa vezi niste butoane pe care scrie Incarca MD, Datele Utilizatorului si Delogare. Dai pe Datele utilizatorului si o sa apara o pagina cu informatii despre cont ( adresa de e-mail la care este inregistrat contul, numele de utilizator, cate MD si cate semne ale dragonului ai) Si multe butoane. Pe ele nu scrie mare lucru dar langa fiecare buton iti explica ce face. Dai pe butonul Parola si o sa iti apara o pagina unde scrie ca ''Ati primit un email cu un link de schimbare al parolei, accesati-l si urmati instructiunile pentru a crea o noua parola'' si mai jos este un alt buton pe care scrie Trimite. Dai pe el si iti trimite un e-mail ce contine un link. Dai pe linkul ala si iti apare o pagina unde scrii parola noua (sau parola veche si pe urma parola noua, nu mai sunt sigur). Dupa aia dai Continua sau Salveaza sau ce buton mai e pe acolo care sa iti salveze parola noua. Gata, asta a fost tot.

| Iancu_Valu_1964 a răspuns (pentru William):

Dar unde iti trimite mailul pe yahoo?

| Iancu_Valu_1964 a răspuns (pentru William):

Dar unde iti trimite mail-ul pe yahoo?

| William a răspuns (pentru Iancu_Valu_1964):

Cauta la Inbox si la Spam.

8 răspunsuri:
| Dark13 a răspuns:

Ntri pe site : http://www.metin2.ro/
Te loghezi in dreapta unde scrie "Nume de utilizator" si "Parola", apoi dai sus datele utilizatorului si iti da variante. Alegi schimba parola, o scrii pe cea veche si dupa cea noua.;)

| NormiCraft a răspuns (pentru Dark13):

Nu am pers cum ai zis

| bLacKK55 a răspuns:

Te loghezi pe site dai la date utilizator si schimba parola

| ClauCS99 a răspuns:

Intri pe site-ul lor iti bagi datele de cont si gasesti acolo, la optiuni.

| NormiCraft a răspuns:

Am dat pe schimbare parola si nu mi trimite emailul ce sa fac