| PX732HG a întrebat:

Cum opresc comentariile de pe Facebook? Imi poate spune cineva pas cu pas?

Răspuns Câştigător
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Din cate stiu eu, comentariile la postari nu pot fi oprite.
Daca doresti sa nu mai primesti notificari legate de postarea respectiva, urmeaza acesti pasi:
1. Gaseste postarea.
2. Apasa pe cele 3 puncte din dreapta-sus a postarii.
3. Apasa pe "Opreste notificarile despre aceasta postare".

Daca vrei sa opresti comentariile unei postari dintr-un grup:
1. In secțiunea Noutăți, apasă pe Grupuri în meniul din stânga și selectează grupul.
2. Mergi la postarea pentru care vrei să oprești comentariile.
3. Apasă pe cele trei puncte din dreapta-sus a postarii și apasa pe "Oprește comentariile".

Daca nu vrei sa ai comentarii la o postare, va trebui sa le stergi manual, ori sa setezi vizibilitatea postarii pe privat, astfel incat postarea sa nu mai fie publica.

Sper ca te-am ajutat!