| SyL3nT a întrebat:

Cum pot da ban permanent pe nume si ip(explicit) la CS
Si daca ati raspuns la intrebarea de mai sus cum pot da ban permanent la uni care au nick-ul doar din 2 litere sau 1 ex: A B sau
A sau d.

Răspuns Câştigător
| ogreaxel a răspuns:

Amx_banip ip 0 motiv
Merge la ambele situatii.

Răspuns utilizator avertizat
| ogreaxel a răspuns (pentru SyL3nT):

Da. Scrii in consola amx_showip, aici depinde de server, sau amx_list iti apare ip-ul daca el e inca pe server. Daca a iesit imediat dupa ce ia-i facut poze, sau ce ia-i facut scrii in consola amx_lastip si o sa iti apara ip-ul celor care au iesit recent.
O sa apara cam asa:
Amx_banip 999.99.99.999 0 no.ss

Daca bagi 0 inseamna ca nu e pe timp, adica permanent.
Trebuie sa pui "." sau orice alt caracter.
No.ss inseamna no screen shot, adica nu a dat pozele.
Comanda asta trebuie sa o stii fiindca te va ajuta foarte mult.

Răspuns utilizator avertizat