| gabismecherul10 a întrebat:

Cum pot fi foarte bun pe Metin2? Cum trebuie sa-mi fac iteme pentru ninja, war sau sura? Cu ce le fac bune? Dau funda

20 răspunsuri:
| ali17 a răspuns:

Mah daca te referi al ro sau private o sa-ti spun tot ce stiu eu ca joc metin de 5 ani.Pe ro:War e mai greu de facut magiile lui, adica cartile costa mult si la fel toate itm lui, eu zic sa nu te faci war ca pe ro esti distrus, si bagi LA bani mult isi asa nu e foarte bun.Dar are un avANTAJ creste putin mai repede decat celelalte caractere.Pe ro la ninja e cel mai mare avantaj! itm sunt ieftine poti sa ai 3 feluri de itm si poti sa faci usor magiile la un nivel mai inalt adica ca G sau ca P.De sura e acelasi lucru ca war dar numai ca are cartiel mai ieftine al vraji.si la fel shamanu.pe private e altecva
SATI SPUN CE BONUSURI TREBUIE SA PUI.
La War
-Str(strenght sau putere) si VIT(vitalitate sau puterea vieti sau HP)
Dece iti trebuie asa? war nu are bonusuri pentru imbunatatirea vraji dar are str pentru atac mai biun si pentru o vraja putin mai buna.
-critika nu prea multa
-semi-om cel mai mult posibil!
La Ninja:
Daca vrei sa-ti spun restul da funda si trimite-mi mesaj sa-ti spun restul ca acu ma doare mana

| kntk3nnt a răspuns (pentru ali17):

Critika chiar conteaza la war pentru ca intr-un duel cu un sura/shaman daca dai constant acelasi dmg gen 5k 5k 5k nai km sa-l bati pentru ca daca iti prinde o critik esti mort asa ca iti dau un exemplu pe arma (ro/pvm hard)12 str 10 hh 15 crt 15 patr pentru ca daca dai 5k 5k 5k si dai data critik 10-15 k e mortwinking

| ali17 a răspuns (pentru kntk3nnt):

Pai mah critika poate sa nimereasca si cu semi-om si patrunzatoare si atunci da un cfg mai diferit si str 12 e destul de bun cu aceste 4 bonusuri dai mult la war

| darckboy a răspuns (pentru ali17):

Frate imi zici si mie cum sa imi fac itm bune la id:cmailat62@yahoo.com

| AndreIfrate a răspuns (pentru darckboy):

Uite sper sa te ajut cu ceva daca este vorba de bonusuri este usor
Pentru Sura:
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom),patrunzatoare,foc
Scut :
Int,hh,imun,reflexie
Coif :
magie,hh,regenerare pv,foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini,sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
Int,patrunzatoare,hh,critic, putere(str)

Pentru Shaman:
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom),patrunzatoare,foc
Scut :
Int,hh,imun,reflexie
Coif :
magie,hh,regenerare pv,foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini,sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
Int,patrunzatoare,hh,critic, putere(str)

Pentru Razboinic:
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom),patrunzatoare,foc
Scut :
str(putere),hh,imun,reflexie
Coif :
magie,hh,regenerare pv,foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini,sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
patrunzatoare,hh,critic, putere(str)

Pentru Ninja :
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom),patrunzatoare,foc
Scut :
Dex(flexibilitate),hh,imun,reflexie
Coif :
magie,hh,regenerare pv,foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini,sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
Dex(flexibilitate, patrunzatoare, hh, critic, putere(str)

| shhhs a răspuns:

Daca ai nevoie de bani pentru itemele respective, te poti uita aici:
http://continentalguard.blogspot.ro/......tin-1.html

| LarisaStanciuu a răspuns:

Decii. uite cum faci laughing
1.Mai intai, de la lv mic:
-la war : Cresti PV, STR, DEX, INT
-la ninja : Cresti PV, DEX, STR, INT
-la shaman si sura : PV, INT, STR, DEX

2.Pe iteme pui:
-La coif: Semi Om(max), Rezistenta Magie (max), Otrava( cat cade)
-La scut :
-la war :imun la necunostiinta, semi om(max), STR, corporal si ca atat
-la ninja :imun la necc, semi om(max), DEX, corporal...
-la sura si shaman: imun la necc, semi om(max), INT, corporal...
(daca cade in loc de corporal imun la incetinire.e mai bine)
-La bratara: Rezistenta magie(max), semi om(max), pv(max), si cam atat mai imp
-La colier: pv(max), rezistenta 2maini/sabie/pmnal(max)-la toate
-La cercei: semi om(max), rezsitentele de mai sus tot max, si daca se poate otrava
-La papuci: pv(max), critika, si rezsitente
-La armura: pv(max), rezistente(max)
-La arma: STR(war), DEangryninja), INT(sura shaman), semi om(max), critika, patrundere
(daca la celelelte itm mai cade critika pe langa cele spuse de mine e bine)

-Acum al 6/7
-La sura si shaman: INT(max) si PV
-La ninja: DEangrymax) si PV
-La war: STR(max si PV

P.S.; la unele metine, in loc de DEX e FLEXIBILITATE, la ninja puneti FLEX, cam atat despre seturi. SPer sa va fie de ajutor.

| spectra3000 a răspuns:

Pai primul lucru trebuie sa iti bonusezi itm si fi atent :
la sura trebuie:
-int
-pv
-pm
la ninja trebuie:
-dexteritate
-aparare
-pv(la orcare iti trebuie pv)
la war iti trebuie
-strategie
-vloare de atack
-pv
Dar casa fi cel mai bun fate lv mare si fa rost de o armua buna rau

| Mx7BMX a răspuns:

Daca nu sti sa le faci mai puternice te ajut eu, e simplu, du-te la fierar si apasa pe el acolo srie daca vrei sa inbunatatesti arma, dai ok apoi ti apasat pe arma si o ui pe fierar cam cum lasi arme pe jos apoi iti apare un patrat pe care scrie plus cat vrei s-o faci si cat de tare e inbunatatita dai acolo tot ok apoi te intreaba daca vrei sa continui si tu dai da. Dar nu uita ca costa yang, conteaza cat de tare vrei s-o faci, si ai grija ca iti poate sparge arma daca ai lvl mare.

| gabismecherul10 explică (pentru Mx7BMX):

Boule nu ma refeream sa o fac +

| Nastase_Perry_1955 a răspuns (pentru Mx7BMX):

Multumesc foarte mult

| AdeeAdelinnD a răspuns:

Razboieni:STR full
VIT:full
La iteme iti trebui:
fms +9 pgm sau pc cat mai mare cu pietre+4 sau daca ai lvl 65+o battle+7+8+9 de preferat cu pietre+4 pe ea, daca ai bani de bagat in joc si vrei bonusuri pe ea, incearca sa prinzi 10hh in special sa-ti intre, daca mai intra si critica sau patrundere e perfect,
armura mortala+9 cu pv si aparare sabie sau doua maini sau pumnal, daca ai lvl 70 ia-ti un otel+8+9 acum s-au ieftinit enorm cu acelea-si bonusuri ca pe mortala
Cercei de abanos+9 neaparat, bonusuri(10hh,otrava),
Coif de lvl 21+9 neaparat, sau de 61+7+8 cu 10hh sau 5 cat intra.
Colier de preferat lvl 22 de Aur (e bun si in v4 dar si la pvp)daca nu ai bani de lacrima cer ia-ti de Aur
Bratara:de Aur alb (aia o sa iti ramana pana faci lvl 105 e super buna (bonus 10hh, critica, patrundere)depinde ce prinzi tu pe ea
Scut: Rotund lvl 41+7+8 sau de 61+9 pentru orce rasa in parte
Succes! Si Bafta La Joc In Continuare

| Denys_Denys_1997 a răspuns:

Frate ca sa fii bun pe metin2 trebuie sa iti bonusezi itemele foarte bine adica : coif: semi-im si rezistenta magie
colier: critica,pv,pumnal si sabie
bratara: semi-om,pv, si rezistenta magie
papauci: pv,critica,sabie si pumnal
scut: semi-om,necunostinta, corporal si (putere: la razboinic,dex: la ninja,vit: la saman :int: la sura )
cercei: semi-om,pumnal si sabie
armura : pumnal, sabie, pv (clopot, rezistenta foc daca mai pica si astea nu neaparat )
arma: semi-om, critica, patrundere si str-la razboinic, dex-la ninja, int-la sura, vit-la saman iti urez bafta si funda te rogwinking sper ca te-am ajutat

| AndreIfrate a răspuns:

Uite sper sa te ajut cu ceva daca este vorba de bonusuri este usor
Pentru Sura:
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom),patrunzatoare,foc
Scut :
Int,hh,imun,reflexie
Coif :
magie,hh,regenerare pv,foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini,sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
Int,patrunzatoare,hh,critic, putere(str)

Pentru Shaman:
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom),patrunzatoare,foc
Scut :
Int,hh,imun,reflexie
Coif :
magie,hh,regenerare pv,foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini,sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
Int,patrunzatoare,hh,critic, putere(str)

Pentru Razboinic:
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom),patrunzatoare,foc
Scut :
str(putere),hh,imun,reflexie
Coif :
magie,hh,regenerare pv,foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini,sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
patrunzatoare,hh,critic, putere(str)

Pentru Ninja :
Colier : pv, pumnal, sabie, 2maini, sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Cercei :
sabie, pumnal, 2 maini, sageti, hh ( semi-om)
Papuci : pv, pumnal, sabie, 2maini,sageti(daca nu sunt playeri cu sageti pune critik)
Bratara :
pv,magie,hh(semiom),patrunzatoare,foc
Scut :
Dex(flexibilitate),hh,imun,reflexie
Coif :
magie,hh,regenerare pv,foc, otrava
Armura :
pv, sabie, pumnal, 2maini,sageti (daca nu sunt playeri cu sageti pune reflexie)
Arma :
Dex(flexibilitate, patrunzatoare, hh, critic, putere(str)

| AndreIfrate a răspuns:

Http://board.metin2.ro/......-avansati/ aici te invata candva dp metin 2 ro cum se fac bns pentru pvm si pentru pvp;)

| darckboy a răspuns:

Sall TPU imi ziceti si mie ce sa pun in tim s afie si eu bun pe metin2 tsm?

| Pana_Robert_1994 a răspuns:

Mata laughing)

| misa0021 a răspuns:

Copile esti acum tare neghiob dar peste vreo 1-3 ani vei intelege ca degeaba ai pierdut timpul jucindute in metin2 mai bine invatai la ceva util in viata