| Edy_9245 a întrebat:

Cum pot rezolva si eu aceasta problema
"a disk read error occurred" cand vreau sa instalez windows-ul de pe stick? l-am bootat cu rufus, dar cand dau F11, selectez usb-ul, imi apare acel mesaj. ce pot face?

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

În primul rând.
După ce ai selectat iso, îi dai ok să formateze stick-ul şi să scrie complet windows-ul pe stick.
Dar asigură-te că e windows 7 ultimate gen2 32 bit.
După instalarea windows, descarci driver solution pack. (Doar instalerul!, nu softul offline, ăla are 13giga) aşa îţi bagi driverele.
Succes
(Mie mi sa întâmplat la fel, nu citea partitia, hardul! Vina era de la windows! -nu era varianta bună)

5 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Nu ai făcut bine stick-ul!

| Edy_9245 explică (pentru mudokins78):

Imi poti explica te rog ce trebuie sa fac?

| Edy_9245 explică (pentru mudokins78):

Il bag cu Rufus nu? si las la NTFS?
Am windows-ul WIN7 SP X86 X64 AIO 22IN1 2017 MAY (gen 2)

| mudokins78 a răspuns (pentru Edy_9245):

E perfect ce ai!
Nu da tu format la stick!
O face rufus pentru tine. Important este să dai ok, când îţi cere să formateze el stickul.
Ia vezi acum!,.

| mudokins78 a răspuns (pentru Edy_9245):

În primul rând.
După ce ai selectat iso, îi dai ok să formateze stick-ul şi să scrie complet windows-ul pe stick.
Dar asigură-te că e windows 7 ultimate gen2 32 bit.
După instalarea windows, descarci driver solution pack. (Doar instalerul!, nu softul offline, ăla are 13giga) aşa îţi bagi driverele.
Succes
(Mie mi sa întâmplat la fel, nu citea partitia, hardul! Vina era de la windows! -nu era varianta bună)

| rtemelcea a răspuns:

Salut! Da-mi masaj si te pot ajuta cu facerea diskului.