| Echo0 a întrebat:

Cum pot sa extind Partitia C:? din memoria partitiei D:

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Click dreapta pe Computer->Manage->Disk Management->Click dreapta pe Partitia D->Shrink Volume ( si-o sa-ti taie din partitia D )->Click dreapta pe Partitia C->Extend.
Atentie, trebuie ca bucata pe care ai taiat-o din partitia D, sa se afle langa Partitia C altfel nu merge.
Si ai grija, ca n-o sa-ti mai mearga windows-ul daca extinzi partitia C asa ( si ai windows-ul instalat pe ea). Am incercat si eu si a doua zi mi-a aparut o eroare, adica "can't find bootmgr" si n-am mai putut pornii pc-ul. S-a rezolvat cu reformatare.