| wolfves a întrebat:

Cum pot salva progresul unui joc in cazul in care schimb telefonul? (iPhone)

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca faci backup la iCloud in teorie salveaza si progresul
in rest, jocul in sine trebuie sa aiba o solutie de asta si sa salveze progresul in game center, Facebook, etc.

| SEMIHA a răspuns:

Dacă ești conectat cu adresa de email sau cu contul de Facebook de la începutul jocului, atunci progresul se va salva, chiar și în cazul în care schimbi telefonul, totul rămâne acolo și continui doar cu o simplă conectare.