| Myha_Myhaela_1988 a întrebat:

Cum sa fac ca sa imi mearga wifi-ul pe telefon imi arata "Conectata" dar cand intru pe internet nu-mi merge imi arata "verificati reteaua" Cum fac ca sa mearga pe pc merge perfect.

3 răspunsuri:
| Adina_Condurache_1978 a răspuns:

Nu ai routerul configurat. Suna la compania de net sa iti dea lunk-ul pe care sa te loghezi apoi sus la căutări bagi lunk-ul, parola care ti s-a dat. Depinde la ce firmă ai băgat netul.cine a venit sa ti-l instaleze routerul trebuia sa iti dea o parola. daca nu ti-a dat incearca admin si codul de pe router

| Myha_Myhaela_1988 explică (pentru Adina_Condurache_1978):

Am incercat si imi arata ''Wrong password, please enter the password again!'' si cel care mi-a facut routerul a spus ca parola a setat-o ''12345678'' si am incercat si asta si tot nu merge

| Adina_Condurache_1978 a răspuns (pentru Myha_Myhaela_1988):

Încearcă de cateva ori cu parola data de el si unde scrie admin acri admin eventual.ia toate variantele eu m-am chinuit jim de h dar nu m-am lăsat și în final am reusit.baga de cateva ori parola daca nu si nu cheamă pe cine ti-a instalat routerul cu un pc ti-l poate configura dar vei vedea ca va face exact ce iti zic sa facinoe telefon