| Musoiu_Roxana_1977 a întrebat:

Cum sa gasesc portarul spre end in minecraft daca nu am gasit nether fortess? netherul isi bate joc de mine dau funda la cine raspunde si daca e adevarat

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să faci eye of ender şi să aduci cu ele, le urmezi şi iar arunci până când nu mai zboară şi intră în pământ(eye of ender). După care sapi în acel loc în jos şi descoperi stronghold-ul apoi te lupţi cu monştrii de acolo şi găseşti şi portalul. Când ai găsit portalul pui 12 eye of ender pe el şi sari în el.Ai grijă la dragon, da funda.

| AlexaMoltez a răspuns:

Trebuie sa arunci endăr părluri si unde zboară te duci si cand nu mai zboara deloc sapi in jos si gasesti portalul funda?