| Rares12345678 a întrebat:

Cum sa scoti F la laptop?

Răspuns Câştigător
| azeze a răspuns:

Pentru a activa blocarea FN pe tastatura media All-in-One, apăsați tasta FN și tasta Caps Lock în același timp. Pentru a dezactiva blocarea FN, apăsați din nou tasta FN și tasta Caps Lock în același timp sau cel mai sigir din bios/configuration/HotKey Mode/Disable dupa F10 pentru Salvare si iesire

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

F?!?
ce e aia?!?

| Rares12345678 explică (pentru Bizon95):

F1,F2

| Rares12345678 explică (pentru Bizon95):

F1,F2 mai sus de numerele normale

| Bizon95 a răspuns (pentru Rares12345678):

In ce sens le scoti?
ai o tastatura in limba lu' peste si cand apesi pe ele apare altceva? (educated guess)
si in orice caz, exista undeva in stanga jos (sau dreapta jos, dar mai rar) o tasta pe care scrie "FN" si pe care daca o tii apasata, toate tastele care au caractere in plus or sa faca altceva (e specifica numai laptop-urilor si tastaturilor mici sau neconventionale)