| Vilsan a întrebat:

Cum scap de eroarea asta din cs?:Error 5899: metadata file missing or damaged [-1]. Am luat destroy pe un server, am reinstalat cs`ul si tot nu merge! ajutati-maAAA!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Error 5899 apare la unele versiuni de cs in momentul in care vrei sa-l pornesti. Alte variante ale aceleiasi erori sunt:

Error 5899: Metadata file missing or damaged
Counter strike fatal error 5899
Error 5899: Metadata file missing or damaged [-1]!

Rezolvare :

1. Downloadeaza versiunea de Counter Strike Online
Link 1 http://www.x-url.com/gmh sau
Link 2 http://www.x-url.com/gmj si extrage-o in acelasi folder unde ai si hlds.exe ori cstrike.exe sau hl.exe!

Daca nu merge nici acum, urmeaza pasii acestia :

2. Click dreapta pe cstrike.exe si selecteaza proprietati, apoi selectezi compatibilitate si schimbi in winxp. Asta ar trebui sa rezolve problema, daca nu urmeaza pasul 3:

3. In parametrii de lansare pune linia "-autoconfig -32bit -sw -noipx -d3d" - asta va reseta rezolutia inapoi la normal si problema erorii 5899 din Counter-Strike.

Daca nu si nu, downloadeaza Counter-Strike 2011 - click
http://www.cs-gothic.ro/......t4333.html (trebuie sa te loghezi pentru a vedea link de download)
Bafta!

| Vilsan explică (pentru neluL):

Prietene, tu crezi ca eu nu am cautat pe net? Pe net am citit orice...
Dar am gasit rezolvarea, reinstalez windows-ul, doar c!
Multumesc pentru ajutor!

| neluL a răspuns (pentru Vilsan):

Pentru mine reinstalarea windows-ului nu este o solutie! Ce te faceai daca aveai programe de mii de euro in pc? Pentru un joc reinstalai windows?

| Vilsan explică (pentru neluL):

Nu, logic. Dar daca ai avea programe de mii de euro nu ti-ar conveni sa bagi jocuri in pc sau programe care dauneaza!

| neluL a răspuns (pentru Vilsan):

Daca ai antivirus si firewall bun atunci nu dauneaza nici un joc big grin pentru ca nu se poate instala.

| neluL a răspuns (pentru Vilsan):

Daca ai antivirus si firewall bun atunci nu dauneaza nici un joc big grin pentru ca nu se poate instala.(tu crezi ca am dat 800 de euro pe photoshop? laughing )

| Dinnozzo a răspuns (pentru neluL):

Nu merge site-urile de la pasul 1X)

| neluL a răspuns (pentru Dinnozzo):

Vezi ca ti-am dat in alta parte CS - 1.6. La alta intrebare!